Sitemizde şuan toplam 408 film bulunmaktadır.

Çatıdaki Çiçekler izle Türkçe Dublaj

0
( Yüksek Kalite )

Orjinal isim: Flowers in the Attic
Çatıdaki Çiçekler izle
IMDB puanı: 7.6
Vizyona tarihi:
Yönetmen Adı: Deborah Chow
Oyuncular: Heather Graham, Ellen Burstyn, Kiernan Shipka, Mason Dye , Don Thompson
Senaryo:
Türü: Dram Filmleri, Gerilim Filmleri
Yapımcı:
Yapım yılı: 2014
Ülkesi: ABD
Süre: 90 Dak.

Çatıdaki Çiçekler isimli sinema filmi 90 Dak. sürecek olan ve Dram Filmleri, Gerilim Filmleri kategorilerinde yer alan bir filmdir. Virginia Cleo Andrews’un tartışmalara yol açan aynı isimli kült eserinden uyarlanan “Flowers in the Attic” (Çatıdaki Çiçekler), babalarının ani ölümünden sonra anneleri Corrine (Heather Graham) tarafından büyükanne-babalarının malikanesine götürülen Dollanganger ailesinin dört çocuğunun dramını anlatıyor.

Anne ve babasıyla arasını düzeltip miras haklarına yeniden kavuşmayı planlayan Corrine, bu süreç boyunca gözden uzak durmaları için çocukları malikanenin çatı katında yaşamaya ikna eder. Corrine’in çatı ziyaretleri, Bart (Dylan Bruce) ile evlendikten sonra seyrekleşir ve çocukların hayatı acımasız büyükanneleri Olivia’nın (Ellen Burstyn) akıl almaz disiplin yöntemleri ile cehenneme dönüşmeye başlar. Zaman içinde ailenin kirli tarihi tekerrür eder ve en büyük iki çocuk Cathy (Kiernan Shipka) ile Christopher (Mason Dye) duygusal ve fiziksel olarak yakınlaşmaya başlarlar.

Ülkemizde “Çatı” olarak da bilinen Andrews’un ilk romanı “Flowers in the Attic”, yayımlandığı 1979 yılında sadece iki hafta içinde en çok satan kitaplar listesinde zirveye oturmayı başarmıştır. Kısa sürede dünya çapında milyonlarca okuyucuyu peşinden sürükleyen Dollanganger ve Foxworth ailelerinin dramı, beş romanlık bir seri halinde anlatılır.

İlk kez 1987 yılında beyazperdeye uyarlanan “Flowers in the Attic”, Lifetime kanalı bünyesinde tamamen farklı bir kadroyla yeniden çekilerek bir televizyon filmi olarak bir kez daha hayat buluyor.

Türkiyede’de ”Çatı” adında kitabı çevirlen Virginia C. Andrews’un büyük ilgi uyandıran kült-klasik romanından uyarlanan ”Çatıdaki Çiçekler”, babalarının beklenmdik ölümünden sonra, acımasız büyükannelerinin çatı katında gizli kalmaya zorlanan Dollanganger çocuklarının hikayesini anlatmaktadır.

Daha sonra kitap seri halde Çatı , Çatıdaki Rüzgar, Gazap Tohumları, Çatıdaki Dikenler diye devam etmişti.
İki adet çatı serisi mevcut. Birinci seri ”Dollanganger ailesi serisi” : Çatı, Çatıdaki Rüzgar, Gazap Tohumları, Çatıdaki Dikenler.İkinci seri “Cutler ailesi serisi” : Çatıdaki Nefes, Çatının Sırları, Çatıdaki Çığlık, Çatıdaki Fısıltılar, Çatının Karanlığında. 2014 vizyon tarihli Çatıdaki Çiçekler filmini şimdi yüksek kalitede ücretsiz seyredin.

1.141
FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
Çatıdaki Çiçekler  izle Türkçe Dublaj

Tür: Dram, Gerilim, Gizem

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

karakomik filmler izle - cinayet süsü izle - ayla izle - coco izle - ahlat ağacı izle -
zombi filmleri izle -